שלושה מקלות (או בשמו הנפוץ) - שלוש מקלות

שלושה מקלות (או בשמו הנפוץ) - שלוש מקלות

המשתתפים במשחק עומדים בשורה עורפית לפני שלושה מקלות, המסודרים במקביל זה לזה, כאשר המרווח ביניהם קבוע. בתחילת המשחק המרחק בין המקלות יהיה קטן.

כל משתתף בתורו צריך לדלג מעל כל שלושת המקלות, הוא רשאי להניח פעם אחת בלבד את רגליו ברווח שבין המקלות.

מי שלא הצליח, נפסל ויוצא. על פי מרחק הקפיצה של הקופץ האחרון, (הוא "המרחיק"), מזיזים את המקל האחרון (יש מקומות שבהם נהוג אף להזיז את המקלות האחרים), ומתקנים את מיקומו של המקל האמצעי כך שהמרחק בין שלושת המקלות ישאר שווה.


אפשר לשים את המקלות כחלק ממסלול מכשולים ארוך שצריך לעבור.

אפשר לאתגר את המתמודדים לבנות מגדל גבוה ככל שניתן מחפצים שונים בחדר, בין היתר מהמקלות בערכה, את המגדל יכול לבנות רק מי שיצא לו 6 בקוביה, כך שבזמן שאחד בונה את המגדל יתר המשתתפים מנסים את מזלם ע"מ שיוכלו להתחרות בו, מנצח מי שבנה את המגדל הגבוה ביותר.

דודס - (הקפות / כדור בסיס ובירושלמית מדוברת- אלמבוליק)

בשטח רבוע מסמנים 4 תחנות- זו מול זו. מחלקים את המשתתפים לשתי קבוצות - קבוצת בית וקבוצת שדה. בוחרים "חובט" מקבוצת הבית. החובט עומד בתחנת המוצא, מניח מקל אחד על הקרקע וחובט בו בעזרת המקל השני. כשהמקל המוכה מתרומם באויר, חובט בו השחקן באמצעות המקל שהוא אוחז בידיו והודף אותו למרחק רב ככל שהוא יכול, ומקיף את המגרש ועובר בין כל התחנות.

חברי הקבוצה השניה (קבוצת השדה) מנסים להשיב את המקל למקום בו עמד החובט, עליהם לחבוט במקל על הקרקע ומשהוא מתרומם באויר, עליהם להדוף אותו לכיוון הבסיס.

אם הצליח החובט לעבור בין כל התחנות, לפני שקבוצת השדה החזירה את המקל לבסיס, ממשיך חבר קבוצת הבית בריצה לעבר תחנות נוספות ככל שיוכל.

אם הצליחה קבוצת השדה להחזיר את המקל לבסיס, בטרם חזר החובט, מתחלפות הקבוצות.

בוואריאציות שונות ניתן גם להחליט כי החובט נפסל לאחר 3 ניסיונות חבטה כושלים, או לחילופין עליו להשאר בתחנה האחרונה שאליה הגיע, והוא אינו יכול לסייע לחבריו לקבוצה, עד אשר אחרון המשתתפים בקבוצה יסיים את המשימות וכו'

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.