משחקי כדור

משחקי כדור

שמות

 

עומדים במעגל ומוסרים את הכדור זה אל זה, תוך קריאה בשמו של המשתתף אליו הוא מבקשת למסור את הכדור.  בקבוצה שהמשתתפים כבר מכירים זה את זה, אפשר להמיר את הקריאה בשם חיבה, במאכל אהוב, בתפקיד, בדמות אנימציה דומה וכו'.

המטרה היא לשמור על סדר הזריקות והתפיסות כשתוך כדי קוראים בשם.


כדאי להוסיף בהמשך המשחק למעגל עוד ועוד כדורים (מומלץ 3 ולא יותר) וליצור מעיין ג'אגלינג קבוצתי משותף, בו כולם מוסריםף קוראים ותופסים כדורים במקביל.


כדורים יכולים להיות תוספת נחמדה בכל מפגש חברתי, החל ממסירות בין יחידים, משחקי "בול פגיעה" כדוגמת מחניים, זריקה לקיר, הקפצות וכו'

פינג פונג אבנים

בונים מגדל מחמש אבנים, ובעזרת מטקה וכדור טניס מנסים למוטט את אבני המגדל. ניתן גם לנסות למוטט את האבנים בעזרת גילגול או הדיפת הכדור, ללא המחבט.

כשיש משתתפים רבים, כדאי מאד לחלק אותם לשני קבוצות המתחרות ביניהן.

עמודו

אחד המשתתפים זורק כדור למעלה באויר וקורא בשמו של אחד המשתתפים.המשתתף שנקבו בשמו חייב לתפוס את הכדור בעודו באויר (לפני שנגע בריצפה), לזרוק אותו למעלה ולקרוא בשם של משתתף אחר וכן הלאה.

אם הכדור נגע בריצפה, חייב המשתתף שבשמו נקבו להרים את הכדור, כל המשתתפים האחרים צריחכים לברוח, עד שהוא צועק לעברם "עמודו". עכשיו  עליו לזרוק לעבר אחד המשתתפים את הכדור ולפגוע בו.

אם פגע - על הנפגע להמשיך במשחק, והוא גם מקבל נקודה לחובתוץ

אם לא פגע - הוא עצמו מקבל נקודה לחובתו, ועליו להמשיך במשחק.

מי שצברו 3 נקודות חובה במשחק - הקבוצה ממציאה להם שם חדש בסוד (מבלי לגלות לו על שמו החדש), וכאשר יקראו בשם החדש (שאינו מוכר לו) הוא יגלה שזה השם החדש שהעניקו לו חברי הקבוצה.

מחניים

מחלקים את המשתתפים לשתי קבוצות, לכל קבוצה ראש קבוצה אחד. מטרת כל קבוצה  היא לפגוע בחברי הקבוצה היריבה בעזרת כדור.

אם תפס "הנפגע" את הכדור, המשתתף שפגע בו הופך ל"שבוי" ועובר לקבוצה היריבה. אם לא תפס את הכדור - הוא הופך ל"שבוי" של הקבוצה השניה.

הקבוצה המנצחת היא זו שמספר המשתתפים בה גדול.

עשרים ואחת​

המשתתפים עומדים במעגל ומוסרים את הכדור בינם לבין עצמם. אחד המשתתפים עומד במרכז ומטרתו לתפוס את הכדור, בטרם הספיקו המשתתפים למסור אותו מאחד לשני 21 פעמים.

אם הצליחו המשתתפים למסור זה לזה את הכדור 21 פעמים, יוצא המשתתף מהמשחק.

אם תפס את הכדור, לפני שמסרו אותו המשתתפים 21 פעמים זה לזה, המוסר האחרון שכשל מחליף אותו ונכנס למרכז המעגל כדי לתפוס את הכדור.

כשיש מספר משתתפים גדול, כדאי להחליט שלא ניתן למסור את הכדור לשלושה / ארבעה / חמישה המשתתפים הקרובים.

גע בי

מקפיצים כדור בעזרת אגרופים ומנסים לפגוע (באגרופים קמוצים  בלבד) ברגלי אחד המשתתפים. מי שפגע ברגליו של משתתף אחר זוכה בנקודה, מי שלא הצליח לפגוע יוצא מהמשחק.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.