חיפוש
  • אנחנו סדנאות איכות

תראו מה שצבע יכול לעשות לעסק שלכם ולכם.צבעים כידוע משפיעים על התחושות, על הרגשות, על המחשבות ואפילו על היכולות שלנו. חלקם מעוררים, משמחים ומגבירים מוטיבציה. חלקם גורמים לנו דכדוך.

בסביבת העבודה, בה אנו מבלים את מרבית שעות היממה, לצבעים השפעה ניכרת על תפוקות עובדים ומנהלים ועל יעילותם, על נאמנות הלקוחות ועל צמיחת העסק.

ככלל גוונים כהים ודומיננטיים יוצרים חוסר סבלנות, מרמור ואי סיפוק, אצל אנשים. ואילו צבעים בהירים עלולים לייצר אוירה של בלבול, אך השפעתם על האנשים טובה יותר.

ריבוי של צבעים השפעתו מעיקה ומתישה. מומלץ על כן להשתמש בלא יותר משני צבעים.

לבן נתפס כצבע אסתטי, נקי ופשוט. אך גם כגוון מנטרל ובולם. הוא מעכב אנרגיה ומאט את הקצב. אנשים העובדים בסביבה לבנה יגלו נטיה לאופטימיות, אך גם לאדישות, קרירות, הסתייגות והסתגרות.

כחול בהיר נחשב לצבע רגוע ומרגיע, הוא משדר טוהר וניקיון. סביבת עבודה כחולה תמגנט אליה עובדים חרוצים, על פי רב צייתנים וממושמעים, וגם קהל לקוחות נאמן.

לעומת זאת גווני הכחול הכהה פוגע בכושר השיפוט וגורם לתסכול ולהרגשת דחק.

הצבע הצהוב הוא צבע קליל. השפעתו הטובה על העובדים ניכרת. חללים בגוון צהוב משרים אוירה פתוחה וצלולה. הצהוב מגביר את התפוקות בעבודה ואת המוטיבציה בקרב מנהלים ועובדים. ומשפיע על כושר קבלת ההחלטות.

הצבע הסגול, נתפס כצבע מלכות אצילי, המשפיע על יוקרה ועל החשיבה. הגוונים הסגולים הבהירים נתפסים כאופטימיים. הם אורגים את החומר ברוח. מיחד יעודדו אושר ושמחה ומאידך - יסייעו בקידום ומכירה.

ירוק מתקשר לכספים וממון. הוא נחשב לצבע מעורר, שמשדר טבע, חופש, שחרור. הוא גורם לאנשים לגלות איכפתיות. סביבת עבודה בגוון ירוק תמגנט אליה עובדים וגם קהל לקוחות איכפתיים אדיבים ומרוצים.

גווניו הכהים של הירוק עלולים לגרום לעייפות ולעיתים אף ללחץ.

ורוד נחשב לצבע רומנטי, שקט ועליז. הוא ישפיע על מצב רוח מרומם, הכרה בערך העצמי. על פי רב ירכז הורוד סביבו אנשים שקולים, מתחשבים וזהירים.

אפור יוצר מלנכוליה, אי שקט השפעתו מעיקה מאד. הוא גורם להססנות, ריפיון, חוסר אונים ויוצר חוסר שקט.

אדום הוא צבע כוחני, דרמטי ותוסס, וככזה ישפיע על אנרגיות מואצות, ולעיתים נמהרות, לקיחת סיכונים מיותרים, עד כדי התנהגות חסרת אחריות. האדום לגווניו מעורר, מפר את ההקשבה, גורם לחוסר ריכוז ואף עלול לייצר מערכות יחסים עכורות בין העובדים.

שחור הוא צבע ממגנט, ויחד עם זאת מדכא. הוא נתפס ככוחני, ומגביר את העקשנות (לטוב ולרע) בקרב העובדים. חלקם יעשו הכל כדי לדבוק במטרה ולהשיגה, אבל יהיו כאלה שעקשנותם תתבסס בעיקר על סרבנות ובעיות משמעת.

באיזה צבע אתם פועלים מרבית שעות היום ?


0 צפיות

© כל הזכויות שמורות לחברת "אנחנו סדנאות איכות" 2013 

  • White Facebook Icon

Modi'In