חיפוש
  • אנחנו סדנאות איכות

להיות או לחדול ? – סיכום שנה על העסקים קטניםלא תמיד משנה כמה קשה נעבוד, כמה נשקיע בשירות, באיכות, במוצר, בלקוח. בסופו של יום 60% מאיתנו ישקלו לסגור את העסק.

חשיבותם של העסקים הקטנים לכלכלה רבה, וניתן אף לומר מכרעת.

מדינות רבות בעולם מודעות לכך שהעסקים הקטנים מהווים את המנוע העיקרי לצמיחת המשק וליצירת תעסוקה. למרות זאת – בישראל גבוה מאד שיעורם של העסקים החדשים, שאינם מצליחים לשרוד.

הקידמה הטכנולוגית מהווה כר פורה להקמת יותר ויותר עסקים קטנים' ומאפשרת את השתלבותם בשוק הגלובלי.

לעסקים הקטנים יתרונות רבים – סתגלנות מהירה לשינויים המתקיימים בשוק, יכולות דינמיות מצויינות, התמחות מקצועית גבוהה בתחומים ספציפיים, מענה מהיר.

אלא שלצד זה נאלצים העסקים הקטנים להתמודד עם מגוון רחב של בעיות, שהעיקריות בהן הן ניהול ושיווק, ולצידן גם חוסר אופק, העדר תכנון, חסמים בירוקרטים רבים (היטלים, אגרות, מיסים וכיו"ב), העדר חוסן כלכלי (משאבי מימון עתידיים) ועוד.

רבים מבעלי העסקים הקימו את העסק שלהם מתוך שאיפה או מטרה שביקשו להגשים, רבים אחרים קיבלו החלטה על כך מתוך תחושת תסכול או מועקה עמוקה – רצון לצאת ממעגל האבטלה או מעבודתם כשכירים. מתוך רצון להרוויח יותר, ועוד סיבות רבות אחרות.

בינואר 2016 פירסמה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה דו"ח תקופתי על מצב העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

מהדו"ח עלה כי בישראל פועלים כ-500,000 עסקים קטנים ובינוניים (המעסיקים עד 100 עובדים). מעל מחציתם (כ-255,000 מהעסקים הקטנים), מוגדרים כ"עסקים ללא מועסקים" או עסקים זעירים, כלומר: עסקים שמנוהלים ע"י בעל העסק עצמו.

עוד חושף הדו"ח כי כ-60% מהעסקים שקלו לסגור את העסק שלהם בגלל חוסר כדאיות כלכלית.

לפי נתונים, שפורסמו ע"י מט"י, הלמ"ס והרשות לעסקים קטנים, שיעור ההשרדות הממוצע של עסקים קטנים ובינוניים בישראל הוא מהנמוכים בעולם.

מרבית העסקים בישראל נסגרים כבר בשנה הראשונה להקמתם.

הסיבה הקרדינלית לכשלון העסקי, על פי מחקרים אלה, נעוצה בחוסר ידע ואי הכוונה.

בעלי העסקים הקטנים פועלים ברובם לבד, ללא כל גיבוי ותמיכה, בשוק דינמי, משתנה ומאד תחרותי.

לא מעט מבעלי העסקים הקטנים גילו לתדהמתם כי התחרות העצומה בשוק העסקים תובענית ולא פחות מכך הרסנית. רבים מתקשים מאד לעמוד בה ובאין אסטרטגיה מוגדרת, ההצלחה שלהם מוטלת בספק, שלא לומר - בלתי אפשרית.


אנחנו מציעים לכם רגע לפני שאתם מקבלים החלטה גורלית כזו, לפקוח את העיניים ולנסות תהליך נוסף - אימון עסקי.

האימון העסקי הוא כלי נהדר המאפשר לבעל העסק להתבונן ולנתח את מניעיו, אופן חשיבתו, פחדיו, תשוקותיו. מסייע לו לקבוע ולהגדיר את החזון העסקי ולבחון ואף לממש את התוצאות העסקיות אליהן הוא שואף להגיע.

אנחנו כרגיל נשמח לעמוד לשירותך בכל עת (לחיצה על השורה הכחולה תפנה אותך למייל שלנו)


0 צפיות

© כל הזכויות שמורות לחברת "אנחנו סדנאות איכות" 2013 

  • White Facebook Icon

Modi'In