חיפוש
  • אנחנו סדנאות איכות

איך לאתר ולגייס את המועמד הנכון לעבודהתהליך גיוס מועמד לעבודה חייב להתחיל בהגדרות מוצקות– מה מהות המשרה?, היקף התפקיד, הכשרה/השכלה נדרשת, תכונות אופי, מה לדעתכם יהווה הצלחה בתפקיד? איזה מין אדם אתם מחפשים?

צרו קשר טלפוני עם מי ששלחו אליכם קו"ח. נסו לברר למה פנו למשרה. בשיחה ראשונית זו תוכלו לעמוד על קנקנם של המועמדים, לנפות את מי שאינם מתאימים ולזמן לראיון את המועמדים המתאימים.

הקפידו להגיע לראיון בזמן !! אל תתנו למועמד שלכם להמתין (גם אם מדובר במועמד למשרה זוטרה!). גלו בקיאות בקו"ח של המרואיין, פנו אליו בשמו.

הקדישו חצי שעה לפחות לראיון. כבו פלאפונים ושימרו על סביבה שקטה ומכבדת. הציעו שתיה חמה / קרה. היו נינוחים.

נהלו שיחה חופשית (בלי להציץ בדפים, ובלי להקריא מתוכם)

תקשיבו למועמד – לסיגנון הדיבור, לשפה, לטון, לרהיטות, ובעיקר שימו לב האם ענה לשאלתכם ?

תביטו במועמד – האם הוא לחוץ ?, האם הוא יהיר ?, האם הוא משתף ?, האם הוא האיש הנכון לתפקיד ?

אל תסתפקו בדוגמאות ושאלות תאורטיות – בקשו שיתן לכם דוגמא ספציפית מעברו בעבודה הקודמת, איך התמודד מול קושי מסויים, כיצד ניהל/פתר משבר. אין ספק שמהדוגמאות האלה תוכלו ללמוד על המועמד שלכם לא מעט.

תאמו ציפיות – ספרו לו מה הן הציפיות המדוייקות שלכם ממנו, מה אתם מגדירים כהצלחה, מה תנאי העבודה, כמה אתם משלמים על כך ובעיקר – אל תשכחו לפרט את מועדי התשלום.

בתום הראיון, לוו אותו החוצה, נסו ליצור אינטראקציה חברית, "להתיידד", תיזמו שיחה קטנה על ענייני היום, אפילו על מזג האוויר – כך תתוודעו לצדדים נוספים של המועמד, האם הוא איש שיחה נעים?, האם הוא בקיא בנושאים כלליים?

יש לכם שאלות ? - "אנחנו" נשמח לענות

שתפו במידע את חבריכם


0 צפיות

© כל הזכויות שמורות לחברת "אנחנו סדנאות איכות" 2013 

  • White Facebook Icon

Modi'In