חיפוש
  • אנחנו סדנאות איכות

על שבעת הגמדים של שלגיה ועובדים בעידן המודרני


ב23.12.37 – היום לפני 78


השנה יצא לאקרנים סרט האנימציה הראשון באורך מלא "שלגיה ושבעת הגמדים מבית וולט דיסני".

הכירו אם כן את שבעת הגמדים - דוק, רטנוני, עליזי, ישנוני, ביישני, אפצ'י, וטיפשוני (שיש המכנים אותו גם זללני).

בסיפור ובסרט עובדים השבעה במכרה, ומתגוררים יחדיו בבקתה.

האם הם יכולים ללמד אותנו שיעור או שניים על שותפות?

בבואנו להרכיב את הצוות המושלם, כדאי אולי ללמוד משהו דווקא מההרכב הזה:

דוק – הדוקטור, אחראי על תכנון סביבת עבודה יעילה, בירוקרטור אמיתי - למידה מתמשכת מתהליכים שיפור והתייעלות, ובעיקר – סוף מעשה במחשבה תחילה.

עליזי – אחראי ליצירת סביבת עבודה משעשעת, מקום ש"כיף" לעבוד בו, שיגרום לכולם לחייך, שתרצה לבוא לעבוד "עם שיר בלב" בכל יום מחדש, חברותי, עוזר ומסייע לכולם.

רטנוני – אחראי על ההתמקדות, מוודא כל הזמן שהאחרים לא סוטים מהמטרה המרכזית, שה"כיף" לא משתלט על מקום העבודה – ושכולם מאופסים.

ישנוני - החולם, איש החזון והחלומות הגדולים, מביא לצוות שיטת עבודה אחרת (מהסוג שמביאים איתם גדולי המוחות בהיי טק), מהווה תזכורת לתובעניות המשימה ומאלץ אותנו להתאוורר מהדפוסים המוכרים.

ביישני – איש עשייה, עסוק בעבודה ולא בדיבורים עליה, זורם עם שינויים, סתגלן, מלמד שיעור חשוב בצניעות, מסייע ביציבות ובשיקול הדעת.

אפצ'י – טבעי, אמיתי וכנה, מלמד אותנו לדבוק תמיד באמת גם כשהיא לא נעימה במיוחד, חסר בושה, רואה בצוות משפחה ולכן ככל שמרגיש בנוח גם תורם יותר.

טיפשוני – אמין מתוך תמימותו, בעל מחשבה יצירתית, לא חושש להביע דעות מחשש לתגובות, יכול להוביל לשינוי כיוון משמעותי ומקדם אפילו מבלי שהתכוון לכך, יוצר גירויים מחשבתיים, עוזר ומסייע בטוב לבו.

איזה גמד אתה? איזה גמד היית רוצה להיות?


0 צפיות

© כל הזכויות שמורות לחברת "אנחנו סדנאות איכות" 2013 

  • White Facebook Icon

Modi'In