חיפוש
  • אנחנו סדנאות איכות

"פשוט לדפוק בדלת"-סיפורי ההצלחה של עסקים קטניםראיון מתוך הבלוג של מיכל שרון "מישהו מטפל בך"

טל לוי דיאמנשטיין ,בעלת “אנחנו סדנאות” , יודעת לומר שלפעמיים כל מה שצריך זה אומץ והמון אמביציה, כדי לגשת ישירות לבעלי עסקים ולהציע להם את השרות שלה.

ההתחלה של הסיפור, מתחילה בזכות עבודה זמנית כמנהלת בחנות אופנה, לאחר שבמשך תקופה חיפשה עבודה ולא מצאה.

זה קצת מפתיע לאור העובדה שלפני זה טל עבדה במשרד התחבורה בתפקיד בכיר, ולאחר מכן בעמותה מוכרת.

אבל כמו שטל אומרת :” כשהנפש מרגישה שהיא לא במקום שלה ,זה הזמן לקום וללכת”.

לאחר שרותה הצבאי, עבדה טל כאמור בתפקידים בכירים, אך עזבה לאחר שהבינה שבמערכת כמו במערכת אין תמיד מקום לחלומות וחזונות אישיים.”

טל: "אהבתי את העבודה ,קמתי כל יום עם חשק ורצון לעשות ולשנות, עבדתי שעות על גבי שעות ותמיד היה משהו נוסף לעשות, אבל הרגשתי שאני יכולה לעשות יותר מזה.

רציתי לבטא את עצמי, אבל המערכת לא תמיד מאפשרת, ואני שכל כך הייתי בטוחה בעצמי, קמתי ועזבתי בלי לחפש עבודה אחרת”.

אלא שאז גילתה שלמרות הניסיון הרב שצברה בפרקטיקה, המציאות שונה ומעיבה על האפשרות למצוא עבודה. ואז חברה הציעה לה עבודה זמנית כמנהלת בחנות אופנה.

טל: “התחלתי לעבוד וגיליתי להפתעתי שהעובדים מגיעים בבוקר בחוסר חשק משווע לעבודה, חקרתי את הנושא והבנתי שבעצם בהרבה עסקים קטנים אין בכלל התעסקות עם רווחת העובד”. הבנתי שיש פה מקום לעשייה אחרת. נפגשתי עם שתי חברות שהיו בחופשת לידה עם רקע אקדמאי ופרקטי בכתיבת תוכניות הדרכה, הנחיית קבוצות ועוד והצעתי להן להקים עסק, כשאני אהיה המשווקת שלו. הן הסכימו ולאחר סיעור מוחות, החלטנו להציע סדנאות שמותאמות אישית לרווחת העובד בעסקים קטנים בעיקר.

מה היתה ההצלחה הראשונה שלך?

טל: "ההצלחה הראשונה היתה ההזמנה הראשונה שקיבלנו. החלטתי שמאחר ולא מכירים אותנו ,אנחנו נכיר את העסק לאחרים. יום אחד פשוט קמתי,התלבשתי יפה והגעתי לסניף של רשת מכוני כושר, מיותר לציין שהמנהלת לא הבינה מאיפה נפלתי עליה, אבל פשוט ניגשתי אליה וסיפרתי לה שהקמתי עסק, והראתי לה כיצד גם היא הצות שלה צאו מכך מורווחות. בסוף הפגישה היתה לי הזמנת עבודה וככה התחלתי".

והיום, את עדיין משווקת כמו בפעם הראשונה או שאת נוקטת בדרכים אחרות?

"תתפלאי לשמוע ,אבל אני ממשיכה באותה הדרך. היא הכי נכונה לי ואני אומרת את זה אחרי שניסיתי דרכים אחרות. כמובן שהיום יש לי לקוחות חוזרים ולקוחות שממליצים עלינו, ויש בהחלט הרבה באז, שיוצר שיווק מפה לאוזן - אבל השיווק נותר אותו שיווק.

יש לי אתר ודף פייסבוק ומידי פעם אני מפרסמת במקומונים, אבל זה יותר בשביל הניראות. אני עדיין קמה לפעמים ,מתלבשת יפה ( היום כבר יש לי ולעובדים שאני מעסיקה ובגדים יצוגיים של החברה ) לוקחת פלאיירים ונוסעת למקומות שונים שבחרתי מראש, נכנסת פשוטו כמשמעו לעסק ושואלת מי אחראי על רווחת העובד".

זו נשמעת עבודת שיווק לא פשוטה בכלל.

"נכון, על כל 10 לאווים יש כן אחד. אבל זו הדרך שהכי הוכיחה את עצמה. הפגישה של פנים מול פנים, אין לה אח ורע. אני יודעת שהרבה בעלות עסקים חוששות ופוחדות להיפגש, הן שולחות מיילים, מדברות עם המזכירה ומחכות הרבה זמן עד שקורה משהו. אני לא מחכה, קמה והולכת, אני פשוט מאמינה בעצמי וביכולות של העסק".

תוכניות לעתיד ?

"עכשיו אני רוצה להפוך את כל העובדים הפרילנסרים שאני מעסיקה לעובדים קבועים, להגיע לכל עסק שמתחבט בעליו מרגישים תקועים, ללמד את הבעלים, המנהלים והעובדים להעיז, לחלום ולהגשים.

אני מאד רוצה להמשיך לאהוב את מה שאני עושה. זה המוטו, שמלווה אותי כל הזמן. לקום כל בוקר מאושרת, אולי זה נשמע חסר מטרה אבל כשאתה קם מאושר, העסק עובד, העובדים והלקוחות שלך רגועים ומסופקים".

טיפים עליהם אני ממליצה לכל בעל/ת עסק ליישם:

1. תחשבו מי באמת הוא הלקוח שלכן.

מסתבר שלא תמיד מי שמשלם הוא הלקוח. אצל טל הלקוחות הם גם המשתתפים, יצירת קשר איתם מאפשרת לה לקבל המלצות, להיות בתודעה ועוד.

2 .לא כל מטרה עיסקית היא מטרה שאפשר לכמת אותה. אושר הוא שאיפה, חלום, רצון.

אבל אצל טל הוא מטרה. וזו מטרה שבזכותה היא קמה כל בוקר. יתרה מכך אם להיות מאושרות זה הרצון שלכן, תפרטו בדיוק איך תוכלנה להיות עם מטרות שניתן לכמת, למשל אושר = שתי סדנאות חדשות בחודש.

3.הכי חשוב זה לדעת מה בדיוק עובד אצלך בשיווק. אם את משווקת כי אמרו לך שככה זה נכון זו טעות. רק מה שיוצא ממך טבעי יהיה שיווק יעיל וטוב.

4.לדעת שאת לא יכולה לעשות הכל לבד. לפנות לאנשי מקצוע בתחומים שהם לא ההתמחות שלך הופכים אותך לאשת עסקים שמקרינה רצינות ומקצועיות.

שלכם -מיכל שרון - “מישהו מטפל בך” - איך לשווק טיפול ולהפוך לעסק מצליח.


0 צפיות

© כל הזכויות שמורות לחברת "אנחנו סדנאות איכות" 2013 

  • White Facebook Icon

Modi'In