חמש אבנים

מטרת המשחק היא להשלים את כל השלבים של זריקת האבנים ותפיסתן, בלי טעות (פסילה).

 

דרגת הקושי עולה משלב לשלב, ומסתיים כשהמשתתף הצליח לאסוף את כל חמשת האבנים.  

למשחק ארבעה שלבים (הנקראים במלעיל : ראשון, שני ... וכו').


ראשון: מפזרים את האבנים על הרצפה. בוחרים אבן אחת ומשליכים אותה באוויר. בזמן שהאבן באוויר, אוספים אבן אחת מן הרצפה ותופסים את האבן שנזרקה. שוב זורקים את האבן לאויר ומרימים שוב אבן נוספת, וחוזר חלילה - כך ממשיכים ומלקטים מהרצפה אבן אחר אבן בזמן שזורקים בכל פעם אבן אחת באוויר. זוהי פעולת הבסיס במשחק.


שני: מפזרים את האבנים. בוחרים אבן אחת מעיפים אותה באוויר ובזמן שהיא באוויר תופסים 2 אבנים יחד.

שלישי: מפזרים את האבנים. בוחרים אבן אחת מעיפים אותה באוויר ובזמן שהיא באוויר תופסים 3 אבנים יחד ושוב מעיפים אבן באוויר ואוספים את האבן הנותרת.


רביעי: כאן מעיפים קודם אבן אחת באוויר, ומניחים  את ארבעת האבנים על הארץ, תופשים את האבן מהאוויר,  זורקים אותה שוב לאוויר, ואוספים את כל הארבע מהרצפה, ותופסים שוב את האבן מן האוויר.

חמישי: (שלב זה נקרא גם "הטלה" במלעיל) זורקים אבן אחת באויר, ובתוך כך אוספים אבן, שוב זורקים אבן באויר, מטילים את הראשונה ואוספים את השניה וחוזר חלילה. 

שישי: (או גשר) מצלבים את האמה והאצבע המורה ובעזרת האגודל יוצרים מעין "גשר" אליו מטילים את האבנים בזו אחר זו, תוך כדי זריקת אבן באוויר. - בשלב ראשון של הגשר מעבירים כל אבן בנפרד, בשלב השני זוגות, בשלישי - 3 אבנים ועוד אבן בודדת, וברביעי את כל ארבעת האבנים. 

שביעי: הכפלה. זורקים גבוה לאוויר את כל חמש האבנים, הולמים בכף היד ברצפה שתיים (או שלוש) פעמים ואוספים את חמשת האבנים תוך כיפוף כף היד למטה ולמעלה.  

בזמן כל פעולה (בכל שלבי המשחק), אסור להזיז אבנים שלא אספנו.

כישלון בשלב כלשהו מעביר את התור למשתתף הבא.  כל משתתף נדרש בתורו לשוב ולבצע את השלב בו נכשל עד שישלים אותו. המנצח במשחק הוא זה שהשלים ראשון את כל שלבי המשחק.

את המשחק "חמש אבנים" ניתן לשחק גם כמשחק איטי, "חמש אבנים על גשר" - השלבים השונים הם אותם השלבים, רק במקום להעיף את האבן באוויר, מניחים אותה על גב כף היד המשחקת ונזהרים שלא תיפול. 

  • White Facebook Icon

אנחנו סדנאות - יוצרים חברה טובה יותר

לוגו אנחנו חדש.png
© כל הזכויות שמורות לחברת אנחנו סדנאות

Modi'In

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?
אפשר לפנות אלינו בטופס ונחזור אליך עם הצעה ורעיונות מעולים