ארץ עיר
משחקי שכונה של פעם ומשחקי חברה

המשחק מיועד לשני משתתפים ויותר. מתחילים בבחירת אות באופן אקראי (בדרך כלל - אחד המשתתפים מכריז בקול "אלף" ומדקלם את האלפבית בלב, המשתתפים מורים לו מתי לעצור ומכריזים "סטופ").

המשתתף אומר בקול את האות בה עצר. יתר המשתתפים מנסים למצוא במהירות האפשרית מילים שונות שמתחילות באות שנבחרה, בהתאם לקטגוריות שנקבעו מראש. כל משתתף כותב את המילים בטבלה שלו.


כאשר מישהו מצליח לסיים את כל הרשימה, הוא מכריז על כך, והמשחק נעצר (גם אם יתר המשתתפים טרם סיימו למלא את הטבלה). המשתתפים משווים בין הרשימות שלהם.

נהוג להעניק ניקוד עבור התוצאות: 15 נקודות למשתתף שמצא מילה תקנית לקטגוריה, שאף משתתף אחר לא מצא. 10 נקודות למשתתף שמצא מילה תיקנית לקטגוריה שגם משתתפים אחרים מצאו לה מילים אחרות. 5 נקודות למשתתף שמצא מילה תיקנית לקטגוריה שבה משתתף אחד נוסף (או משתתפים אחרים) מצאו את אותה המילה. 0 נקודות למשתתף שלא מצא מילה בקטגוריה וכן הלאה.

 

המשתתף שצבר את מירב הנקודות בכל סיבוב הוא מנצח.


בשלב זה עורכים סיבוב נוסף - משתתף אחר מכריז על האלף-בית, בהתאם לאותם הכללים. אם האות בה עצר היא אות שכבר נבחרה, הוא מתחיל שוב בבחירת הא"ב. המשחק נמשך עד שמחליטים המשתתפים להפסיקו, או אם הסתיימו האותיות באלפבית.


בסיום המשחק מסכם כל משתתף את הניקוד שלו, ובעל הניקוד הגבוה ביותר נקבע כמנצח.